Vatandaşlar akın etti… Çeşme sahilleri dolup taştı

İzmir’in gözde tatil merkezlerinden Çeşme ilçesi, 9 günlük bayram tatili nedeniyle Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen tatilcilerin akınına uğradı.

Yunan adaları için kapıda vize uygulamasının başlatılması da Çeşme’de yoğunluğa neden oldu.

Hava sıcaklığının öğle saatlerinde 28 derecelere kadar yükselmesi ile güneşin ve denizin tadını çıkarmak isteyenler ünlü Ilıca Plajı’nın yolunu tuttu.

Arkadaşlarıyla plaj futbolu oynayan Yusuf Baran Özel (23) “İzmir’in Konak ilçesi Yeşilyurt semtinden 7 arkadaşımla birlikte geldim. 1 saat yolumuz sürdü. Deniz çok güzel. Kumda futbol oynadık” dedi.

Baran Çelik (19) de “Karşıyaka’dan geldim. Çok rüzgar var, deniz de dalgalı ancak yine de çok güzel bir ortam var. Çeşme tam tatil yapılacak bir yer. Günübirlik gelmiştik. Deniz güzel olunca bir gün daha kalmaya karar verdik” diye konuştu.

Kazakistan uyruklu Amina Islyamova (19) da Türkçe öğrenmeye başladığını belirtip, “Okumak için buradayım. Çeşme çok güzel. Arkadaşım, tatil için bizi Çeşme’ye getirdi. İzmir’de oturuyoruz. Burayı çok sevdim” dedi.

Amina Islyamova 

RÜZGARDA ÜŞÜDÜLER, DENİZE GİRMEDİLER

Çeşme’de rüzgar nedeniyle denize giremediğini anlatan 7 yaşındaki Çağan Onur Akın ise “Rüzgar nedeniyle çok üşüdük. Kampa gideceğiz. Babam başka bir yer bulmuş orada denize gireceğiz” diye konuştu. Annesi Eda Akın da “Ailecek İstanbul’dan geldik. Rüzgar nedeniyle tatilin çok tadını çıkaramadık. Herkes denize giriyor ama rüzgar etkilediği için ben üşüdüm. Kamp yapıyoruz. Kampımıza döneceğiz. Geze geze bayram tatilini geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir